افزایش عمر باتری موبایل و تبلت

راهکارهای افزایش عمر باتری موبایل و تبلت

بارها برای ما این سوال پیش آمده است که چطور و چگونه میتوانیم عمر باتری دستگاه تلفن همراه خود را افزایش دهیم.در زیر به مواردی اشاره میکنیم که عمل کردن به آنها عمر باتری موبایل مارا افزایش میدهد.

 

۱_اگر باتری کاملا پر شده است اجازه ندهید گوشی در شارژ بماند. ( شب تا صبح گوشی توی شارژ بماند باعث مستهلک شدن شارژر، آیسی شارژ گوشی و خرابی قطعات دستگاه و باتری می شود)

 

۲_باتری را 100% شارژ نکنید! هر باتری تعداد خاص سیکل شارژ (صفر تا صد شارژ شدن) دارد. این سیکل هر چه دیرتر انجام شود عمر باتری بیشتر می شود.

 

۳_ اجازه ندهید شارژ باتری موبایلتان کاملا خالی شود، قبل از اینکه خالی شود آن را شارژ کنید. بخاطر همان قانون سیکل شارژ باتری که در گزینه ی قبل توضیح دادیم.

 

۴_ تنها یکبار در ماه بطور کامل شارژ باتری گوشی خود را تخلیه کنید.و بعد تا ۱۰۰ درصد آنرا شارژ کنید. ( جهت کالیبره کردن باتری) کالیبره کردن به زبان ساده یعنی استفاده از الکترونهای سطح و لایه ی آخر باتری

 

۵_ اگر گوشی در طول مدت شارژ داغ میکند آن را خاموش کنید. حرارت تولید شده از بورد گوشی بهر دلیلی، باعث جنبش و اصطکاک زیاد الکترونها میشود و میتواند باعث بار اضافی در مقدار یونهای باتری و نتیجه ی آن باد کردن باتری شود.

 

۶_ ابتدا شارژر را به پریز برق وصل کنید و سپس شارژر را به گوشی متصل کنید.شارژر برق نوسان دار 220 شهر را به برق مورد نیاز گوشی تبدیل و به اصطلاح رگوله می کند.

 

۷_از استفاده کردن از گوشی هنگام شارژ جدا خودداری شود به دلایل مختلف که فقط تعداد کمی نام میبریم ( cpu همزمان درگیر عملیات شارژ هست و دادن دستور جدید یعنی اضافه کاری و اضافه کاری باعث کم شدن عمر آن میشود. بلوک تغذیه در حال اعمال مربوط به شارژ شدن هست و همزمان تامین شارژ برای دستور جدید .. تکانهای حین استفاده باعث خرابی شارژر و سوکت شارژ میشود. الکتریسته ساکن بدن به گوشی که در حال شارژ هست آسیب میزند. و...)

 

۸_بهترین موقع برای شارژ کردن گوشی زمانی است که شارژ باتری در محدوده 40% باشد.و بهترین زمان برای جدا کردن شارژر از گوشی زمانی است که باتری در محدوده 90% است.

 

۹_ دستورات شارژ اولیه ایی که بعضی افراد ارائه میدهند بر اساس سیکل شارژ باتری های قدیمی است. باتری های جدید نیازی به شارژ اولیه ندارند.

برگرفته از سایت چنار کالا

 

ارسال دیدگاه برای این مطلب